Світова економічна криза - думка експертів


Світова економічна криза - думка експертів

Для України прогнози міжнародних фінансових організацій досить оптимістичні. Орієнтовні показники зростання ВВП були навіть поліпшені, на відміну від багатьох інших країн. Чи означає це, що світова криза – в будь-якій її формі – обійде Україну стороною?

Експерти кажуть, що ризики в світовому масштабі актуальні і для України.

“Основними ризиками для економіки України в 2020 році залишаються погіршення попиту на зовнішніх ринках, уповільнення економічного зростання в країнах – основних торгових партнерах, особливо ЄС. Є також ризик погіршення настроїв на фінансових ринках, що може призвести до подорожчання зовнішніх запозичень і проблем з фінансуванням виплат за зовнішнім боргом. Як і раніше, існує невизначеність в отриманні фінансової допомоги від МВФ та інших міжнародних фінансових організацій, незважаючи на укладення попередньої угоди з МВФ на рівні персоналу”, – перераховує Олександр Мартиненко.

А ось Олексій Кущ вважає, що в України навіть більше ризиків опинитися в зоні кризи, ніж у інших держав.

“Майбутня криза була закладена в прихованих прогнозах нинішньої влади, в результаті чого на цю кризу вони планували частково списати провал економічної політики. І може скластися унікальна ситуація, коли в світі криза може не настати, а в Україні вибухне “рукотворна” криза. У нас 6 місяців поспіль йде зниження промислового виробництва, і це фактично означає, що ми увійшли в промислову рецесію. Плюс зафіксована дефляція промислових цін. Тобто можна сказати, що у нас вже почалася економічна криза. Поки що – тільки в промисловому секторі, але якщо не вжити термінових заходів з реанімації індустріального ядра економіки, то невдовзі ця криза перекинеться з промислового сектору на зону торгівлі, яка поки ще тримає ВВП в зоні зростання”, – попереджає експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua