Міжбанк: робоча субота вплине і на понеділок


Міжбанк: робоча субота вплине і на понеділок

Понеділок, 13 січня, буде дуже активним днем на валютному ринку.

По-перше – свій внесок у створення перекосів з попиту і пропозиції на торгах внесе минула робоча субота в Україні. Клієнти працювали по валюті на ТОМі (американські, європейські і російські банки не працювали в цей день), а частина компаній відразу перенесли свої операції на сьогодні. Це скоригує поведінку учасників ринку в понеділок. Якщо додати до цього операції нерезидентів з продажу валюти під завтрашній аукціон з ОВДП, то, за нашими розрахунками, обсяги операцій на міжбанку зростуть до $210-270 млн при вчиненні до 430-620 угод.

По-друге – завтра Мінфін буде розміщувати ОВДП на загальну суму 5,5 млрд гривень (з яких на 4,5 млрд – довгограючі облігації, які популярні серед іноземців). Це додасть пропозиції валюти на торгах сьогодні, у вівторок (аукціон) і в середу (день розрахунків за куплені папери). Цей фактор буде сьогодні основним для курсоутворення на найближчі дні і додасть активності на ринку.

Крім цього, зростання ліквідності в банківській системі (коррахунки на ранок 13 січня зросли відразу на 4 млрд грн до 67,56 млрд) дозволить активізуватися спекулянтам в тому випадку, якщо буде реальний попит на валюту. У будь-якому випадку – сьогодні вони попрацюють і у форматі “в дві сторони”, що також додасть статистики торгам.

НБУ продовжить викуповувати надлишок пропозиції долара на торгах, який дуже ймовірний перед завтрашнім аукціоном з розміщення ОВДП. Такими діями Нацбанк утримає його курс від істотного просідання, навіть у тому випадку, якщо ситуативно пропозиція валюти буде істотно перевищувати попит на міжбанку.

Готівковий ринок дещо знизив котирування з ранку в понеділок. Прийом долара у населення вже остаточно опустився в більшості обмінників нижче рівня в 24 гривні (в основному викуповують валюту у громадян по 23,80-23,90 гривень), а продаж не набагато вища за відмітки в 24-24,15 гривень. Це психологічно грає на користь гривні.

Ринок буде залежати від основних трьох факторів:

1) операцій нерезидентів під завтрашній аукціон з розміщення ОВДП;

2) поведінки і ситуативних курсових завдань великих місцевих гравців з урахуванням перенесення на сьогодні частиною клієнтів своїх операцій по валюті з робочої суботи в Україні;

3) дій НБУ в частині проведення інтервенцій на міжбанку з викупу надлишків пропозиції долара.

Ми прогнозуємо на понеділок коридор по долару в межах 23,75-24,00 гривень з періодичними спробами спекулянтів попрацювати не тільки у форматі “дві сторони”, але і зі спробами похитати курс протягом дня.

Загальний настрій ринку залишиться позитивним для гривні.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 23,95 / 24,00
євро – 26,56 / 26,58
російський рубль – 0,3907 / 0,3912

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua