Світовий банк знизив прогноз цін на нафту


Світовий банк знизив прогноз цін на нафту

Світовий банк прогнозує, що ціни на нафту трохи знизяться і в середньому складуть 59 доларів за барель у 2020-2021 роках. Про це йдеться в прогнозі СБ по світовій економіці (січень 2020 року).

У порівнянні з прогнозом СБ від червня 2019 року очікування на 2020 рік зменшено на 3,9%.

За даними СБ, в 2019 році ціни на нафту склали в середньому 61 долар за барель, що на 10% нижче рівня 2018 року і на 5 доларів за барель нижче попередніх прогнозів.

Ціни були підтримані скороченням видобутку ОПЕК і її партнерами, в тому числі прийняттям у грудні 2019 року рішення про зниження на 0,5 млн барелів на добу на тлі попередніх скорочень на 1,2 млн барелів на добу з січня 2019 року.

Виробництво також було обмежено в Ірані і Венесуелі через безлічі геополітичних і внутрішніх факторів. Однак цей тиск був викликаний ослабленням попиту на нафту.

За даними СБ, у 2020 році поставки в США продовжать зростати в міру введення в експлуатацію нових трубопроводів. Найбільшим знижувальним ризиком для прогнозу є подальше погіршення росту. В даний час очікується, що зростання споживання нафти до 2020 року зросте до трохи більше 1%, що порівнянно з темпами світового попиту на нафту, що спостерігалися під час попередніх глобальних спадів.

“Критичним ризиком на підвищення для прогнозу є можливість подальшого значного зниження торгової напруженості між Сполученими Штатами і Китаєм, що може підвищити перспективи попиту на нафту”, – йдеться в доповіді.

Для розрахунку світових цін на нафту Світовий банк використовував дані щодо вартості нафти марок Brent, Dubai та West Texas Intermediate.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua