Міжбанк: НБУ доведеться тримати руку на пульсі подій


Міжбанк: НБУ доведеться тримати руку на пульсі подій

Валютний ринок п’ятниці підтримав традиції цього короткого робочого тижня і знову не дав нудьгувати на міжбанку нікому. Але якщо всі попередні дні курс долара весь час зростав, то сьогодні ринок розвернувся в інший бік – валюта почала швидко дешевшати.

Щоб там не говорили чиновники Нацбанку і уряду про стабільне зміцнення позицій гривні за рахунок поліпшення показників економіки (хоча негативне сальдо торгівлі і падіння виробничих індексів не можна назвати позитивними подіями) – за фактом міжбанк і курс виявилися дуже залежними від простих речей – проведення або непроведення аукціону Мінфіну з продажу ОВДП.

Цього тижня його не було, і залишившись без припливу нерезидентської валюти під ці покупки – гривня почала активно просідати. Причому допомагали їй у цьому не тільки купівлі валюти “дочками” іноземних компаній валюти під репатріацію дивідендів, але і активне розхитування ринку спекулянтами і поведінка обмінників, де ще до вчорашнього вечора (а в деяких регіонах і ще з самого ранку) йшла гра на підвищення курсу долара.

Але щойно стали відомі параметри аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП 14 січня (будуть продавати облігацій на загальну суму 5,5 млрд гривень за номіналом і в тому числі на 3 млрд довгограючих паперів терміном майже на 4 роки) – ситуація на валютному ринку кардинально змінилася.

Вже з ранку на міжбанку стали з’являтися великі продавці валюти (в основному нерезиденти та частина місцевих експортерів, які злякалися потенційного просідання котирувань і вирішили злити валюту за ще великим курсом). Почав просідати і готівковий ринок.

В кінцевому підсумку – з’явився надлишок пропозиції долара на міжбанку, що і призвело до падіння курсу. Враховуючи, що завтра в Україні робоча субота (а Європа і США відпочиватимуть) – у спекулянтів з’являється чудовий шанс тепер вже зіграти “на зниження”.

Така залежність поведінки ринку – і за фактом курсу – від ринку ОВДП і дій на ньому іноземців – дуже небезпечна тенденція для пікових виплат за зовнішніми боргами України. НБУ доведеться постійно тримати руку на пульсі подій і оперативно згладжувати коливання котирувань міжбанку своїми інтервенціями, якщо він не хоче мати періодично курсову гойдалку на валютному ринку в цьому році.

Перебіг торгів:

Стартувавши з 24,08 / 24,12 гривень (що вже було нижче закриття 9 січня 24,095 / 24,12 — до 11 години долар просів до позначки 24,01 / 24,035.

А до 12 години провалився нижче від психологічного порогу в 24 гривні – до 23,96 / 23,98 гривень і пішов би ще нижче, якби НБУ не викупив як мінімум свої чергові від $30 млн до $50 млн через Matching. Це дещо підтримало долар на торгах, і на обід дилери пішли з рівнем котирувань 23,93 / 23,96.

Після 14 години – на вже малооб’ємному ринку – долар поступово прийшов до позначки 23,935/23,955 до кінця сесії.

Головні події 10 січня на міжбанку:

1) Зниження котирувань долара з ранкових 24,08/24,12 гривень до 23,935/23,955 до кінця сесії;

2) Нацбанк не виходив на ринок в публічному форматі аукціону, але, за інформацією учасників ринку, викупив від $30 млн до $50 млн через Matching;

3) Довідковий курс НБУ на 12:00 зареєстрований на позначці 23,9792 гривні за долар, а офіційний курс долара на 11 січня склав 23,9677 гривень.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після закриття ринку:
долар США – 23,93 / 23,95
євро – 26,55 / 26,57
російський рубль – 0,3902 / 0,3907

На міжнародному валютному ринку forex валютна пара євро/долар до цього часу мала наступні значення котирувань 1,1111 / 1,1112

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua