0 800 307 555
0 800 307 555

Система Prozorro заощадила для України мільярд доларів за рік


Система Prozorro заощадила для України мільярд доларів за рік

Електронна система державних закупівель Prozorro істотно економить бюджет України.

Про це в інтерв’ю виданню “Коментарі” повідомив голова Prozorro Василь Задворний.

Так, за словами керівника онлайн-платформи, в Україні існує 33 тис. державних замовників, серед яких школи, дитячі садки, поліклініки. Загальна кількість закупівель становить близько мільйона на рік, тобто близько 4 тис. щодня.

“Ми повинні пам’ятати, що у держави власних грошей немає. Ми платимо податки, вони йдуть до бюджету, на це держава і живе. Основна претензія до системи закупівель завжди полягала в тому, що ці кошти витрачаються неефективно”, – пояснює Задворний.

Саме тому основне завдання при роботі Prozorro — створення конкурентного середовища, в якій кількість постачальників і конкуренція не дадуть штучно завищувати ціни або проводити сумнівні оборудки. Використання цього майданчика дозволило українському бюджету заощадити близько мільярда доларів тільки за 2018 рік, підрахували в Prozorro.

“Економія – це різниця між тим, скільки грошей було закладено на держзакупівлі у початку року, і тим, з чим ми закінчили закупівлі в кінці року. До впровадження Prozorro економія становила 0,5 – 1%, а зараз – 5 – 7%”, – уточнив Василь Задворний.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua