За несвоєчасні страхові виплати передбачена виплата компенсації, - Верховний суд


За несвоєчасні страхові виплати передбачена виплата компенсації, - Верховний суд

За несвоєчасні страхові виплати клієнти можуть вимагати компенсацію моральної шкоди. Такий висновок зробила Велика палата Верховного суду в ході розгляду справи №465/4287/15.

Суд затвердив два важливі правила для людей, яким страхові компанії несвоєчасно роблять виплати за різними страховими випадками, приміром, виплати по ДТП, влаштований сусідами потоп у квартирі або медичної допомоги:

  • щоб оскаржити затримку у виплаті та швидше отримати страхову виплату, клієнту не обов’язково проходити тривалу процедуру досудового врегулювання. Можна відразу звернутися до суду і отримати постанову на виплату. У цьому трактуванні Велика палата Верховного суду послалася на закон № 1961-IV;
  • якщо клієнт не отримав вчасно вказану в договорі страхову виплату, він має повне право на відшкодування не тільки майнової, а й моральної шкоди.

Така правова позиція поширюється на всі види страховок: починаючи автострахуванням, страхуванням майна та закінчуючи медичними полісами. І чим вища сума відшкодування, тим більшу компенсацію за моральну шкоду може вимагати потерпілий.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua