В НБУ прокоментували вплив укріплення гривні на інфляцію


В НБУ прокоментували вплив укріплення гривні на інфляцію

Ревальвація гривні була важливим чинником уповільнення інфляції.

Про це, цитуючи директора департаменту монетарної політики та економічного аналізу Володимира Лепушинського, повідомили у пресслужбі Нацбанку.

“Ревальвація гривні була важливим чинником уповільнення інфляції. З огляду на те, що інфляційний тиск в економіці зменшується, слід очікувати, що будуть знижуватись відсоткові ставки. Національний банк суттєво знизив у 2019 році свою ключову ставку, зараз справа за банками. Ми очікуємо, що кредити будуть ставати доступнішими. Також слід очікувати зниження доларизації економіки і зростання довіри до гривні”, – сказав Володимир Лепушинський.

Читайте також: Що чекають українці від курсу долара в 2020 році

Він також зазначив, що раніше не було прецеденту, коли гривня посилювалася упродовж тривалого часу, а зараз він є і це дуже важливо для усвідомлення, що гривні можна довіряти.

“Якщо брати якійсь короткостроковий вимір, то будуть ті, хто програв від ревальвації гривні. Але це є стимулом, щоб вони хеджували валютні ризики. Експортери мають можливість укладати з банками форвардні контракти і убезпечувати свої валютні надходження від можливої ревальвації у майбутньому”, – додав Володимир Лепушинський.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua