Росія запустила «Турецький потік»


Росія запустила «Турецький потік»

Президенти Туреччини та Росії Реджеп Ердоган та Володимир Путін офіційно запустили трубопровід «Турецький потік», яким російський газ постачатимуть до Південної Європи в обхід території України.

Окрім президентів Туреччини та Росії у церемонії відкриття трубопроводу взяли участь лідери Сербії та Болгарії, до яких постачатимуть газ із «Турецького потоку».

8 січня Росія запустила другу гілку «Турецького потоку». Першу запустили ще наприкінці 2019 року. Друга гілка трубопроводу постачатиме газ до Південної Європи, в то час як перше постачає його виключно для турецьких споживачів. Потужність кожної гілки трубопроводу складає 15,75 мільярда кубометрів газу на рік.

За допомогою запуску «Турецького потоку» Росія намагалася відмовитися від послуг газотранспортної системи України. Крім цього трубопроводу Росія будує ще трубопровід на півночі — «Північний потік-2». Однак його будівництво заморозили через санкції США.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua