Комунальні послуги у Києві з травня стануть дорожчими


Комунальні послуги у Києві з травня стануть дорожчими

З 1 травня 2020 року завершується перехідний період, визначений положенням нинішньої редакції Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Про це нагадав у коментарі «Вечірньому Києву» директор СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін.

“Відповідно до цього закону, мешканці багатоквартирних будинків мають обрати, перш за все, форму надання комунальних послуг їхньому будинку: з централізованого опалення та постачання гарячої, холодної води, водовідведення. І в залежності від обраної форми, їм треба вирішити окремо питання, хто обслуговуватиме внутрішньобудинкові мережі”, – говорить Костянтин Лопатін.

Крім того, чинним законодавством з травня 2020 року змінюється і назва послуг. Послуга з централізованого опалення трансформується в послугу з постачання теплової енергії для потреб опалення. Послуга з гарячого водопостачання перетворюється на послугу з централізованого постачання гарячої води. І, відповідно до цих нових послуг, уже введено нові правила тарифоутворення і ціноутворення на суміжні послуги. Йдеться про методику утворення тарифів, яка вже діє сьогодні.

Як пояснив Костянтин Лопатін, з 01.05.2020 року в квитанціях містян з’являться окремі рядки з сумами до сплати, які пов’язані безпосередньо:

  • з наданням самої послуги;
  • з абонентським обслуговуванням кожної послуги.

“Кардинально змінюється підхід до надання послуг, – підкреслив Костянтин Лопатін. – У платіжках буде постійна складова – це надання самої послуги, а також: рядки з сумами за абонентське обслуговування, внесок за обслуговування будинкових вузлів обліку тепла, гарячої води, холодної води”.

Згідно із законом, всі будинкові лічильники є спільною сумісною власністю жителів, тому мешканцям треба до травня визначитися з формою надання послуги, визначитися з організацією, яка буде обслуговувати мережі в самому будинку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua