Обсяг депозитів населення в банках (Білорусь, Польща)


Обсяг депозитів населення в банках (Білорусь, Польща)

Депозити фізичних осіб у банках – частина фінансових активів населення країни. Чим вищі реальні й номінальні доходм населення і чим більша довіра до фінансово-банківської системи країни – тим більше грошей на депозитах. А при стабільному валютному курсі національної валюти одночасно зі зростанням обсягів депонування зростає і доларовий еквівалент цих сум.

Білорусь

Станом на кінець листопада 2019 року залишки коштів населення Білорусі на депозитах фізичних осіб у всіх валютах і всіх видів в Br-рублевому еквіваленті склали історично рекордну суму – Br23,85 млрд. У доларовому ж еквіваленті досягнуто тільки 4,5-річного максимуму – $11,29 млрд. Основна частина грошей населення в банках – це депозити в іноземній валюті, і лише третина – у національній. Причому головне – це термінові інвалютні вклади: їх частка у всіх депозитах фізосіб 55%. У доларовому еквіваленті історичний максимум обсягу грошей населення на депозитах у всіх валютах був в листопаді 2014-го перед девальвацією Br-рубля, яка зменшила $-еквівалент залишків на Br-депозитах.

Польща

Польща вже багато років демонструє впевнене зростання економіки, і це позитивно позначається на доходах населення, а значить, і на обсязі депозитів населення: банківські фінансові активи поляків приростають від року до року. А завдяки стабільному злотому йде зростання залишків коштів населення в банках і в $-еквіваленті. Тому загальна сума депонованих в банки поляками (osób prywatnych) грошових коштів у всіх валютах перебуває зараз на історичному максимумі – 815,57 млрд злотих. При цьому з усього обсягу цих депозитів 56,7% – це залишки на поточних карткових депозитах.

До речі, якщо вас не влаштовує відсоток з вашого депозиту, заходьте на спеціальний розділ «Бонус до депозиту» від Finance.ua і отримуйте вагоме поповнення до процентної ставки.

Отримати бонус до депозиту

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua