У Дубаї звели найбільший у світі будинок, що друкували на 3D-принтері (фото)


У Дубаї звели найбільший у світі будинок, що друкували на 3D-принтері (фото)

Найбільший у світі надрукований на місці за допомогою 3D-принтера будинок розташовано у Дубаї, Об’єднані Арабські Емірати, стверджує компанія з Бостона Apis Cor, яка його збудувала.

Двоповерхову адміністративну будівлю, призначену для однієї з державних організацій, друкували 21 день. Будівля сягає 10 метрів заввишки, її площа складає близько 640 метрів квадратних.

Для будівництва стін на місце привезли 3D-принтер розміром із автомобіль. Його рухали майданчиком за допомогою крану. Фундамент, дах і вікна робили у традиційний спосіб.

3D-принтер використовував такі матеріали, як пісок, цемент, гіпс тощо. Будівлю розташовано фактично посеред пустелі. Технологія дозволяє надрукувати об’єкт у будь-якому кліматі, але найбільша проблема – власне підібрати потрібну будівельну суміш.

«Клімат у Дубаї дуже суворий, температура й вологість значно змінюються протягом одного дня. Тож матеріали мали бути стабільними навіть за таких умов», – зазначив голова компанії Нікіта Ченюнтай.

Бюджет проєкту не розголошується. Для порівняння, два роки тому Apis Cor презентувала демонстраційний будинок площею 400 квадратних метри, який коштував близько 10 тисяч доларів.

Компанія планує реалізувати наступний проєкт у Каліфорнії та Луїзіані в межах програми будівництва доступного житла.

Дубай ухвалив міську стратегію 3D-друку в будівництві, яка передбачає, що до 2025 року кожен четвертий будинок у місті будуватиметься за допомогою 3D-принтера. Вважають, що ця технологія знизить вартість будівництва, витрати людської праці та обсяг будівельних відходів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua