367
АБ “Андріївський” висловлює свою офіційну позицію
Керівництво АБ “Андріївський”, висловлюючи свою офіційну позицію стосовно дій співробітників міліції та податкової міліції по відношенню до банку повідомляє наступне:
АБ “Андріївський” працював, працює та буде працювати тільки у правовому полі, виконуючи всі вимоги чинного банківського законодавства України.
Так, 30 листопада 2001 року співробітниками податкової міліції було накладено арешт на грошові кошти, які знаходяться на балансових (!) рахунках банку, на яких на той час знаходились кошти багатьох клієнтів банку та на рахунках ще близько 30 фірм, при цьому арешт було накладено по кримінальній справі, порушеній за фактом підробки документів невстановленими особами, а саме: у вересні 2001 року була подана податкова декларація з підробленими підписами директора одного з підприємств м. Києва. Яким чином можна було пов”язати одноразове подання можливо й підробної податкової декларації одної з фірм з банківськими рахунками майже 30 фірм та балансовими рахунками банку нам й досі не зрозуміло.
Але явна незаконність цих постанов та наші скарги до Генеральної прокуратури України не були залишені поза увагою- 21 грудня 2001 року скасувала постанови слідчих органів про накладення арешту на розрахункові та балансові рахунки у АБ “Андріївський”, як такі що протирічать вимогам кримінального та кримінально-процесуального закону.
Але до того, як дії працівників податкової міліції по накладенню арешту були визнані незаконними, їм вдалося ще декілька разів порушити чинне закондавство України.
Так, 06 грудня 2001 року працівники податкової міліції в оригінальний спосіб провели виїмку документів у нашому банку: документи просто скидалися у великі коробки, опечатувались та вивозились в невідомому напрямку. Всього було вивезено сім коробів документів. Які то були документи та де вони знаходяться зараз банку невідомо. Взагалі за весь час проведення виїмок, банку не було залишено жодної копії документів, а письмові вимоги щодо їх надання залишаються тривалий час без відповіді.
14 грудня 2001 року в банку закінчилась перевірка, проведена НБУ, яка не виявила жодних порушень.
А 17 грудня 2001 року працівники податкової міліції намагалися списати у безспірному порядку грошові кошти, які знаходились на арештованих рахунках. При цьому зроблено це було під виглядом визнання цих грошових коштів речовими доказами та передачі їх на зберігання на депозитний рахунок ДПА у м. Києві, при цьому зробити це вони намагалися, на їх думку, на законних підставах – постанови слідчого про визнання грошових коштів речовими доказами та передачу їх на зберігання.
Це грубо порушувало чинне законодавство України, а саме Закон України “Про банки і банківську діяльність” (ст. 59) та Інструкцію НБУ “Про безготівкові розрахунки в Україні” (розділ Х), в яких вказано, що будь-які операції по арештованих рахунках проводити заборонено, а списання грошових коштів з них може проводитися лише за рішенням суду та на підставі виконавчих документів, яким не являється постанова слідчого про визнання речовими доказами.
21 грудня 2001 року незаконність дій працівників податкової міліції по списанню грошових коштів визнана офіційно- постанова про визнання грошових коштів речовими доказами та про передачу їх на зберігання визнана незаконною та скасована Генеральною прокуратурою України.
А 17 грудня 2001 року став роковим днем для Охріменко О.А. Це наш біль. Думка з приводу його арешту одностайна у керівництва банку, співробітників банку, його адвокатів та, ми думаємо, багатьох людей, які знають Охріменко О.А. як порядну та інтелігентну людину.
Він постраждав не за те, що діяв всупереч інтересам служби, як намагаються це подати податківці, звинувачуючи його у зловживанні службовим становищем, а як раз навпаки- за сумлінне та законне виконання своїх службових обов”язків. Охріменко О.А., на думку слідчих органів, порушив законодавство України, коли перерахував грошові кошти за призначеннями клієнтів після того, як постанови про накладення арешту на них були скасовані Генеральною прокуратурою України. Податківці вважають, що грошові кошти, які знаходились на цих рахунках здобуті злочинним шляхом, але вони поки що нікому не розповідають про те, за допомогою якого саме злочину ці грошові кошти були здобуті, навіть Генеральній прокуратурі під час здійснення нею нагляду за законністю їх дій.
Таким чином, проблема, створена навколо нашого банку, є штучний витвір співробітників податкової міліції. Керівництво банку вважає їх дії незаконними і ми готові довести свою правоту у суді. Банк має абсолютно конкретні та аргументовані докази, які підтверджують законність, легальність та прозрачність його роботи у відповідності з вимогами чинного законодавства і безпосередньо- нормативних документів державної податкової служби та Національного банку України. Ці докази направлені безпосередньо керівництву ДПА, на що банк звертає особливу увагу.
За матеріалами:
Поділитися новиною