Угорщина оштрафувала Facebook на $4 млн


Угорщина оштрафувала Facebook на $4 млн

Угорське агентство з питань конкуренції оштрафувало Facebook на $4 млн за те, що компанія нібито ввела в оману своїх користувачів в Угорщині, заявивши, що її послуги є безкоштовними, повідомляє Associated Press.

Відзначається, що Facebook розмістив на своїй домашній сторінці і в довідковому центрі такі слогани, як «Безкоштовно і кожен може приєднатися». При цьому в соцмережі стверджують, що її послуги не є безкоштовними.

На думку угорського агентства, користувачі Facebook дійсно не платять гроші соцмережі безпосередньо. Але вони платили за користування соцмережами тим, що Facebook збирав і використовував їхні дані. А саме – споживчі вподобання, інтереси і звички.

Ця інформація дозволяла Facebook продавати рекламу своїм клієнтам. При цьому реклама потрапляла до споживачів шляхом розміщення її в публікаціях користувачів соцмережі.

Угорське агентство заявило, що повідомлення про безкоштовне використання Facebook «відволікає увагу споживачів» від компенсації, яку вони забезпечують компанії, надаючи свої дані. Агентство заявило, що розрахувало штраф на підставі не тільки доходів Facebook від реклами в Угорщині, але й того, що компанія внесла значні зміни в гасла про безкоштовні послуги.

Угорська влада зазначила, що аналогічні висновки щодо поведінки Facebook були зроблені як в США, так і в Європі. Також стверджується, що під тиском Євросоюзу компанія в квітні 2019 року скоригувала свої повідомлення про умови використання мережі.

Інформація про безкоштовні сервіси, що вводить в оману, була розміщена в Facebook в період з січня 2010 року і до початку 2019 року.

Штраф у розмірі 1,2 мільярда форинтів ($4 млн) — це найбільший в історії Угорщини штраф, пов’язаний з питанням захисту прав споживачів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua