Фонд гарантування допускає банкрутства банків в 2020 році


Фонд гарантування допускає банкрутства банків в 2020 році

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб допускає поодинокі банкрутства банків в 2020 році, але не очікує повторення кризової ситуації 2014 року.

Про це журналістам розповіла директор-розпорядник фонду Світлана Рекрут.

“Фонд не виключає того, що в 2020 році можуть бути поодинокі кейси банківських банкрутств – неплатоспроможність”, – сказала Рекрут.

Водночас вона зазначила, що повторення кризової ситуації 2014 року не очікується завдяки поточному стану банківської системи та вибудованій у Фонді та Національному банку системі раннього реагування на проблеми банків.

Серед основних досягнень в 2019 році керівник фонду назвала завершення ліквідації низки банків і продаж їх активів, а також структурні зміни у фонді в частині організації підрозділу для відшкодування збитків в результаті дій колишніх власників і керівників збанкрутілих банків.

Ключовими завданнями на наступний рік вона назвала перехід від продажу активів збанкрутілих банків до роботи зі стягнення відшкодування з колишніх акціонерів і менеджменту збанкрутілих банків, а також впровадження євродиректив щодо врегулювання неплатоспроможності банків.

Також фонд планує розрахуватися з боргами, підвищити суму гарантованого відшкодування і провести ще одну реорганізацію.

“Наступний рік буде роком змін, роком реформ. Непростий, болючий рік в деяких рішеннях. Рік підбиття підсумків і закладення фундаменту під абсолютно новий формат фонду, під нові цілі і завдання”, – підсумувала Рекрут.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua