Що необхідно для того, щоб побудувати кредитну фабрику - експерт


Що необхідно для того, щоб побудувати кредитну фабрику - експерт

Перш ніж відкрити свою кредитну фабрику, банку або фінансовій компанії потрібно чесно відповісти на запитання: а чи потрібна вам кредитна фабрика, чи готові ви довіряти автоматизованій системі ухвалення хоча б частини рішень?

Про кредитні фабрики, їх плюси, мінуси і підводні камені розповіла на FinRetail2019 Тетяна Киришун, керівник відділу аналітики Компанії CS, у своїй презентації «Нелюдський кредитний конвеєр, або Як побудувати кредитну фабрику».

«Досвід показує, що рішення довіритися автоматизованій системі організація ухвалює тоді, коли іншого виходу просто немає – зріс потік заявок, або є такі зовнішні вимоги до швидкості, які вручну забезпечити нереально. Чи досягли ви цієї межі? Якщо так, то вам час впроваджувати кредитний конвеєр», – заявила Тетяна Киришун.

Що для цього потрібно:

  • чітко прописаний процес ухвалення рішення – критерії, за якими система буде розуміти, який позичальник поганий (автоматично відмовити у видачі кредиту), який точно хороший (автоматично затвердити видачу кредиту), а для яких випадків в цьому «нелюдському кредитному конвеєрі» потрібна участь андеррайтера;
  • визначитися з джерелами отримання інформації про позичальника.

Де кредитуємо:

  • відділення банку, власна мережа точок – зазвичай цього мало, і потім, позичальник не такий вже любитель ходити у відділення. Тому, щоб бути конкурентними, треба буде підключатися до чужих каналів (інтернет-магазинів, торгових майданчиків…), а кредитній фабриці знадобляться API для інтеграції зі стороннім програмним забезпеченням.

«Додаємо до цих інгредієнтів інтеграцію з вашою обліковою системою і не забуваємо про друковані форми, останні просто життєво необхідно звести до розумного мінімуму, інакше вся автоматизація безславно загине в боротьбі з морем паперів. Отримуємо готову страву», – додала експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua