ЄБРР озвучив претензії до України через ПриватБанк


ЄБРР озвучив претензії до України через ПриватБанк

Невизначена ситуація з ПриватБанком знижує довіру до України з боку міжнародних фінансових організацій.

Про це сказав віце-президент Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Ален Пілу під час дискусії в рамках конференції “Україна: великі надії” в Лондоні.

Після виступу торгового представника України Тараса Качки, який запевнив, що уряд України не знаходиться під впливом бізнесмена Ігоря Коломойського, Ален Пілу зазначив, що міжнародним партнерам не вистачає впевненості в цьому.

“Потрібно припинити жити з суперечливими сигналами (які надходять з України. – Ред.), перш за все, щодо Привату”, – заявив він.

Представник керівництва ЄБРР зазначив, що в банку чули заяви українського керівництва, яке спростовує свій зв’язок з Коломойським.

“Так, я знаю, що говорив Зеленський послам G7. Однак ми повинні знати, що станеться, якщо український суд розгорне приватизацію ПриватБанку”, – зазначив він.

Другою ознакою проблем Ален Пілу вважає недостатню активність держави з повернення виведених активів ПриватБанку: “Ми повинні бачити, що уряд України підтримує зусилля правління ПриватБанку з повернення зниклих активів банку. І, до речі, це стосується не тільки цього банку. Адже якщо з Привату випарувалося $5,5 млрд, то зі всієї банківської системи – $15 млрд. І ми повинні бачити прогрес у розслідуванні кримінальних справ – або в Україні, або за кордоном”.

Третій момент, який назвав віце-президент ЄБРР, – зміни в правліннях державних банків.

“Що стосується державних банків, рухи щодо їхніх правлінь турбують”, – пояснив Пілу, висловивши надію, що органи держбанків залишаться професійними.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua