Чому долар падає, а ціни ні - пояснення Мінекономіки


Чому долар падає, а ціни ні - пояснення Мінекономіки

Курс долара в Україні досяг рекордно низької за кілька років позначки. Однак на цінах така ситуація може позначитися тільки ближче до другого кварталу 2020 року.

Про це розповів голова Мінекономіки Тимофій Милованов.

Читайте також: Милованов: Курс долара по 24 гривні – нова реальність для України

“Певні ціни зростають, певні знижуються. Ці зміни залежать від багатьох речей. Якщо говорити про продукти харчування, то в першу чергу – від врожаю. Ті продукти, які імпортуються/експортуються, на них курс впливає. Але досить часто це займає певний період часу”, – пояснив голова профільного міністерства тенденцію.

Він також підкреслив, що зниження цін після падіння курсу долара може тривати до 12 місяців. І цей процес, в першу чергу, пов’язаний з тим, що закупівлі проводять заздалегідь, ціни фіксують наперед, а фінансові плани компаній розробляються відразу на наступний рік.

“Ми можемо зараз відчувати певне попереднє підвищення курсу, а зменшення відчуємо навесні. Але в цілому інфляція сповільнюється. Вона буде на рівні 6-7% зараз, і буде ще меншою. Що означає, що інфляція сповільнюється? Це не означає, що ціни не зростають”, – резюмував Милованов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua