Tesla запатентувала лазерні «двірники» для вітрового скла


Tesla запатентувала лазерні «двірники» для вітрового скла

За всю історію автомобільної промисловості склоочисник залишився однією з небагатьох деталей, які практично не зазнали значних змін з дня винаходу. Гумові щітки, які скидають краплі дощу і мокрого снігу зі скла, стали звичною деталлю навіть для новітніх електрокарів — але Tesla має намір змінити звичний уклад речей.

Патентне бюро США опублікувало документ, в якому описана нова технологія, що належить Tesla. Компанія пропонує новий тип очищувача лобового скла, заснованого на лазерних випромінювачах. Очікується, що він буде боротися із забрудненнями набагато ефективніше за традиційні аналоги. Механізм роботи пристрою компанія назвала «імпульсним лазерним очищенням» — серія імпульсів буде фокусуватися на грязі, пташиному посліді і комахах, «зіскрібаючи» їх зі скла без використання омивальної рідини.


Джерело: 4pda

Документ містить опис технічних особливостей механізму. Зокрема, вказано спосіб запобігання попадання імпульсів очищувача в салон автомобіля і на перехожих. Для цього пристрій буде піддаватися ретельному калібруванню, що обмежує проникнення лазерного променя в поверхню скла.

У перспективі така система може застосовуватися не тільки в автомобілях, але і на сонячних фермах, панелі яких вимагають періодичного обслуговування. Поки що розробка доступна лише у вигляді креслень — чи планує компанія втілити її в життя, невідомо.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua