Вчені створили крихітні чіпи, здатні повністю замінити нервові клітини


Вчені створили крихітні чіпи, здатні повністю замінити нервові клітини

В університеті Бата (Великобританія) дослідникам вдалося створити мініатюрний чіп, який поміщається на кінчику пальця. Його особливість в тому, що він практично повністю дублює роботу нервових клітин людини. У перспективі творці планують використовувати такі мікроконтролери для відновлення спинного мозку при лікуванні серцевої недостатності.

Пріоритетним напрямком використання таких клітин визначили биоелектронні пристрої та імплантати, здатні забезпечити необхідне проходження нейронних імпульсів в організмі, замінивши пошкоджені нервові клітини.

“Досі нейрони для вчених залишалися таким собі “чорним ящиком”, які нам лише зараз вдалося відкрити, щоб зрозуміти механізм його роботи. Наша робота дозволяє повною мірою повторити механізм дії реальних нейронів в найдрібніших деталях», — сказав Ален Ногаре, фізик Університету Бат, співавтор дослідження.

У крихітному чіпі є кілька підрозділів пам’яті, що імітують нейрони гіпокампу, які відповідають за зв’язок з мозком, і нейронів дихання. Чіпи оснащуються низкою синтетичних іонних каналів, що відповідають за електричні імпульси в реальних біологічних клітинах.

Провівши низку досліджень на лабораторних щурах, вчені зуміли успішно симулювати реакцію штучних нервових клітин на реакцію біологічних. У перспективі фахівці планують побудувати повноцінну нервову систему, здатну допомогти у відновленні пацієнтів з ушкодженнями хребта, хворобою Альцгеймера та іншими розладами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua