Нацбанк стягнув зі збанкрутілого «Дельта банку» майже 1 млрд грн боргу за кредитом


Нацбанк стягнув зі збанкрутілого «Дельта банку» майже 1 млрд грн боргу за кредитом

Національний банк України повідомив, що примусово стягнув з «Дельта банку» 924 мільйони гривень застави за кредитом рефінансування.

Про це йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

Зазначається, що застава за кредитом була у формі державних іпотечних облігацій. Після стягнення застави, НБУ зможе отримати як номінал цих облігацій, так і купонний дохід — разом це 1,072 мільярда гривень.

«Судовий спір за позовом Національного банку про звернення стягнення на заставлені цінні папери розглядався з квітня 2017 року, загалом відбулося більше 20 засідань із цього питання. 11 листопада 2019 року Північним апеляційним господарським судом ухвалено рішення, на виконання якого і відбулось погашення у повному обсязі заборгованості за одним із кредитів рефінансування, який було надано «Дельта банку» 12 вересня 2014 року», — повідомив у Нацбанку.

Там додали, що після стягнення цієї заборгованості, борг «Дельта банку» перед НБУ зменшився та наразі складає 4,89 мільярда гривень.

«Дельта Банк» було ліквідовано у 2015 році. На той час він був четвертий за розміром сукупних активів банком України. Належав банк Миколі Лагуну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua