Європейські антимонопольники знову взялися за пошукового гіганта Google


Європейські антимонопольники знову взялися за пошукового гіганта Google

За даними видання Reuters, європейські антимонопольні органи проводять «попереднє розслідування» щодо методів збирання даних компанією Google.

У документі, що опинився в розпорядженні інформаційного агентства, інформації про це небагато, проте з його змісту стало ясно, що основна увага приділена локальному пошуку, рекламі (включаючи таргетинг оголошень), службам авторизації, веб-браузерам та іншим сферам діяльності компанії. Іншими словами, розслідування охоплює практично весь основний бізнес Google.

Раніше пошуковий гігант заявляв, що використовує дані для покращення своїх послуг і надає користувачам засоби керування особистою інформацією, включаючи можливість видалення всіх даних. Нове розслідування зовсім не означає, що ЄС напевно відкриє чергову антимонопольну справу проти Google.

До цього Єврокомісія виписала штрафів компанії на суму понад 8 млрд євро за різні порушення антимонопольного законодавства. Нікого не здивує, якщо і цього разу Єврокомісія виявить проблеми, пов’язані з методами збирання даних Google, особливо коли регулювальні органи окремих європейських країн вже штрафували Google за порушення GDPR. У 2017 році Єврокомісія визнала Google винною в маніпулюванні пошуковою видачею з метою просування власних інтернет-сервісів і призначила штраф в €2,42 млрд.

Потім в 2018 році Єврокомісія оштрафувала Google на рекордну суму в €4,34 млрд за зловживання домінуючим становищем Android. Обидва штрафи зараз оскаржуються Google в Європейському суді загальної юрисдикції. Вже на початку 2019 року Google оштрафували в Європі на €1,49 млрд за блокування конкуруючих рекламодавців.

Антимонопольні розслідування щодо Google ведуться також в США, Індії та Італії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua