Назвали випадки, коли субсидію доведеться повернути


Назвали випадки, коли субсидію доведеться повернути

Субсидію доведеться повернути, якщо споживач отримав гроші незаконно. Зокрема через недобросовісні дії. Інших причин повернути надмірно виплачену субсидію – немає.

Таке рішення ухвалив Верховний Суд, повідомляється на сторінці у FACEBOOK.

Так, суть спору полягає в тому, що управління соціального захисту населення звернулось до суду першої інстанції з позовом про стягнення надмірно виплаченої субсидії, і суд відмовив у його задоволенні. Однак апеляційний суд це рішення скасував та ухвалив нове, яким задовольнив позовні вимоги, посилаючись на те, що відповідачка надала управлінню недостовірні дані про кількість зареєстрованих у квартирі осіб.

Читайте також: Скільки субсидій отримали українці від початку року

При цьому ВС вказав, що законодавець пов’язує повернення надмірно отриманих коштів, наданих у вигляді житлової субсидії, саме з недобросовісністю набувача, яку має довести позивач. А суд першої інстанції, як зазначили у Верховному Суді, обґрунтовано виходив із того, що позивач не довів недобросовісності в діях відповідачки.

“Враховуючи відсутність умислу у відповідачки на навмисне подання інформації про більшу кількість зареєстрованих у квартирі осіб, фактичні обставини справи, які свідчать, що відповідачка на момент вирішення питання про отримання субсидії проживала разом із двома синами, а також виходячи з необхідності дотримання справедливого балансу між інтересами держави та втручанням у права відповідачки, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для примусового повернення отриманих відповідачем коштів у вигляді житлової субсидії”, – зазначили у Верховному Суді.

Довідка Finance.ua:

Хто може втратити право на субсидію:

  • якщо опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. м для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв. м для індивідуальних будинків;
  • якщо хтось із субсидіантів має у власності транспортний засіб, що підлягає держреєстрації та з дати випуску якого пройшло менше 5 років (крім мопеда).

Як заощадити на комуналці

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua