Вступив в силу закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення


Вступив в силу закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

В Україні набув чинності закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

Читайте аткож: Президент схвалив повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення

Закон № 263-IX “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за придбання таких активів» було вчора опубліковано в виданні Верховної Ради “Голос України”.

У законі зазначається, що він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

31 жовтня Верховна Рада ухвалила президентський закон про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за придбання таких активів.

Придбання вищевказаними особами активів, вартість яких більш ніж на 6,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує їхні законні доходи, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Під активами розуміються грошові кошти (зокрема готівкові кошти, кошти, які перебувають на банківських рахунках чи на зберіганні в банках або інших фінансових установах), інше майно, майнові права, нематеріальні активи, зокрема криптовалюта, обсяг зменшення фінансових зобов’язань, а також роботи або послуги, надані особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Законом передбачено, що справи про визнання активів необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави розглядає Вищий антикорупційний суд. Позов про визнання необгрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави пред’являється щодо активів, придбаних після дня вступу в силу цього закону, якщо різниця між їх вартістю і законними доходами особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у 500 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також щодо доходів від цих активів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua