Сім головних причин відхилити пропозицію про роботу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Сім головних причин відхилити пропозицію про роботу

Особисті фінанси
1244
Коли ви довго знаходитеся в пошуку роботи, вам може трапитися сумнівна пропозиція, яку ви зможете прийняти і шкодувати потім про це ще тривалий час.
Щоб припинити наступати постійно на одні і ті самі граблі, радимо ретельніше перевіряти роботодавця та запам’ятати основні причини відхилити пропозицію про роботу.
Намальовані перспективи
Вас запросили на співбесіду у сумнівну компанію і ви пішли з цікавості. Аж раптом роботодавець змальовує вам прекрасну картину перспектив. Мовляв, це поки у нас і зарплатня маленька, і в офісі не вистачає комп’ютерів, і клієнтської бази ми не напрацювали, але з часом наша компанія стане лідером на ринку, а на вас очікують небачені раніше доходи.
Можливо, роботодавець не думає вас надурити, а сам щиро вірить у сказане. До того ж спеціалісти, які стояли у витоків бізнесу, часто посідають у компанії керівні посади та мають гарний дохід. Але перш ніж погоджуватися на пропозицію з перспективою, добре подумайте. Адже згідно зі статистикою, з усіх починань виживають лише 10% компаній.
Корпоративна культура
Працюватись у компанії вам має бути комфортно. Тому перед тим як погоджуватися на пропозицію, дізнайтеся, чи доведеться вам дотримуватися суворого дрес-коду, наскільки критично керівництво ставиться до запізнень, чи «відпускають» працівників у відпустку або на лікарняний тощо. Можете також поспостерігати за роботою команди. Якщо стиль їхньої взаємодії викликає у вас негативні емоції – сміливо відхиляйте таку пропозицію.
Репутація
Перш ніж погоджуватися на заманливу роботу, не зайвим буде перевірити репутацію компанії. Прочитайте відгуки про роботодавця в інтернеті, перевірте блеклисти, запитайте у працівників організації про тонкощі роботи. Зверніть також увагу на плинність кадрів: якщо у компанії дуже часто з’являється багато вакансій – тут явно щось не те.
Низька зарплатня
Якщо вам пропонують заробітну плату не просто нижчу за ваші очікування, а й нижчу за дохід на минулому місці роботи, то ретельно подумайте над пропозицією. Погодитися на роботу, яка передбачатиме цікаві завдання, професійний розвиток та підвищуватиме статус вашого резюме можна, і така мотивація цілком нормальна. Але ви повинні чітко розуміти як проживете на нижчий дохід, та чи погодиться на це ваша сім’я.
Робота як якір
Коли ви хочете розвиватися, робити щось більше або отримати кар’єрне зростання, а робота своєю буденністю та відсутністю будь-якого руху, наче якір, тягне вас на дно, ви починаєте відчувати пригнічення, яке з часом призводить до професійного вигорання. Якщо у вас є чіткі кар’єрні цілі, то занадто проста праця може їх вбити і змусити вас сумніватися у своїх здібностях. Тому від роботи, яка не передбачає ніякого розвитку і здається вам занадто легкою, краще відмовитися.
Ненависть до роботи
Ви щасливі від того, що покинули таку ненависну роботу, вирушаєте на зустріч новим можливостям, але потрапляєте у схоже пекло. Намагайтеся розібратися у причинах замкнутого кола: можливо, ви самі заганяєте себе у скажений ритм роботи і за короткий проміжок часу втомлюєтесь від усього. Але, можливо, вас дратує сфера вашої діяльності. Тому після звільнення з ненависної роботи ретельно обдумайте можливість зміни професії.
Фінансова туманність
Не варто сліпо вірити туманним зарплатним перспективам, про які у всій красі розповідає вам роботодавець. Якщо вам обіцяють більшу заробітну плату, ніж на ринку, але її будуть виплачувати преміями, треба подумати над такою пропозицією. Так, щомісячні премії можливі, але якщо вони, за словами роботодавця, складатимуть 75% від всієї зарплати – можна запідозрити обман.
За матеріалами:
Rabota.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас