Нефьодов розповів про “сірі” схеми контрабанди


Нефьодов розповів про “сірі” схеми контрабанди

На “сірі” схеми припадає найбільша частина контрабанди. Про це в інтерв’ю Громадському розповів голова Державної митної служби Максим Нефьодов.

“Найбільші проблеми — це «сірі» схеми, коли фура заходить, документи подаються, і по цих документах в ній керамічна плитка, а насправді в ній iPhone. Або кажуть про те, що в ній, наприклад, 10 тонн вантажу, а насправді в ній 20 тонн. Або кажуть, що це просто китайський одяг, а насправді там дорогі італійські бренди, пошиті в Китаї. Таких випадків досить багато”, – сказав Нефьодов.

Він зазначив, що контрабандні схеми на митниці ніколи не змінюються.

“Зрозуміло, що є «чорна» контрабанда — та, яка проходить взагалі повз митний контроль. Коли, умовно, вночі, кущами, чи полями, чи тунелями на Закарпатті щось перевозиться. Є «сіра» контрабанда, яка набагато більша, тому що комерційні партії, вагони, машини, сотні контейнерів протягти через кущі доволі важко. Більш-менш суттєві обсяги контрабанди існують лише в компактних і дуже дорогих товарах: це цигарки, бурштин, можливо, пальне”, – зауважив Нефьодов.

Очільник митниці наголосив, що боротьба з контрабандою, порушеннями митних правил не може здійснюватись виключно силовими, правоохоронними методами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua