У Канаді розробили матеріал для "плаща-невидимки"


У Канаді розробили матеріал для "плаща-невидимки"

Канадська камуфляжна компанія Hyperstealth Biotechnology запатентувала технологію матеріалу, що заломлює світло таким чином, що люди і предмети за ним стають невидимими.

Читайте також: Окуляри віртуальної реальності від Apple вийдуть в 2020 році

Матеріал, що отримав назву Quantum Stealth, зараз все ще перебуває на стадії створення прототипу. Об’єкти, приховані за матеріалом, не тільки невидимі для неозброєних очей, матеріал також приховує їх від інфрачервоних і ультрафіолетових сканерів.

На відміну від традиційних камуфляжних матеріалів, які обмежені конкретними умовами, такими як ліси або пустелі, за словами розробника, цей «плащ-невидимка» працює в будь-якій обстановці і в будь-який час року.

“Матеріал переломлює світло подібно склянці з водою, коли ложка або соломинка всередині здаються вигнутими, – говорить розробник Крамер Дезін. – Різниця в тому, що я зрозумів, як зробити це з набагато меншим обсягом і товщиною матеріалу».

Проте залишаються деякі обмеження ефективності матеріалу, бо він вимагає, щоб суб’єкт або об’єкт перебували на певній відстані від матеріалу – для того, щоб залишатися невидимими. Ефект може бути більш-менш переконливим, якщо дивитися під різними кутами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua