Як оплачується робота в понаднормовий час в Україні


Як оплачується робота в понаднормовий час в Україні

В Україні передбачена можливість встановлення п’ятиденного та шестиденного робочого тижня. Понаднормові роботи не повинні перевищувати для кожного працівника чотирьох годин протягом двох днів підряд.

Про це повідомляє прес-служба Управління Держпраці у Кіровоградській області.

Читайте також: Чому українці звільняються з роботи: назвали причини

“У випадку, коли працівник виконує роботу за розпорядженням роботодавця або з його відома понад нормальну тривалість робочого дня, то така робота є понаднормовою. Якщо ж працівник виконує роботу після закінчення звичайного робочого дня за відсутності будь-якого розпорядження з боку роботодавця, його робота не вважатиметься понаднормовою”, – ідеться в повідомленні.

Як оплачується робота в понаднормовий час:

 • відповідно до ст. 106 КЗпП України, за погодинною системою оплати праці робота в понаднормовий час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки;
 • за відрядною системою оплати праці за роботу в понаднормовий час виплачується доплата в розмірі 100 відсотків тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, – за всі відпрацьовані понаднормові години.
 • у разі підсумованого обліку робочого часу оплачуються як понаднормові всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді: при погодинній системі оплати праці – у подвійному розмірі годинної ставки, а при відрядній системі – шляхом доплати 100 відсотків тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, і в тому разі, коли ці роботи було виконано без додержання умов і порядку залучення до них;
 • компенсація понаднормових робіт шляхом надання відгулу не допускається.

Актуальні пропозиції по кредиту до зарплати

Граничні норми застосування понаднормових робіт:

 • такі роботи не повинні перевищувати для кожного працівника чотирьох годин протягом двох днів підряд і 120 годин на рік.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua