Мінфін знизив ставку за 2-річними валютними ОВДП до 4,25%


Мінфін знизив ставку за 2-річними валютними ОВДП до 4,25%

Мінфін у вівторок після двомісячної перерви провів первинний аукціон з розміщення 2-річних облігацій внутрішньої держпозики в доларах, на якому розмістив всі виставлені облігації на $304,88 млн і знизив ставку відсікання з 5,5% до 4,25% річних.

Як вказано в повідомленні відомства на його сайті, попит перевищив пропозицію в 2,2 рази, було відхилено 26 з 102 заявок зі ставками до 6% річних.

Наявність покупців, готових на зниження прибутковості до 3,5%, дозволила Мінфіну отримати середньозважену прибутковість 4,02% річних.

На гривневих аукціонах продавець також знову знизив ставки. Найбільший попит був на 3-річні папери – 9,66 млрд грн за номіналом при пропозиції 2,5 млрд грн. В результаті ціна відсікання була знижена до 13,12%, а 31 заявка з 54 була зі ставками до 14,45% відхилена.

У порівнянні з попереднім подібним аукціоном три тижні тому, який пройшов ще до зниження Нацбанком облікової ставки на 1 процентний пункт (п.п.), прибутковість 3-річних ОВДП впала на 2 п.п., проте в порівнянні з розміщенням 4-річних паперів тиждень тому вона виявилася нижчою на 0,26 п.п.

Попит на річні папери був трохи більший від пропозиції – 680 млн грн проти 500 млн грн, тоді як на 6-місячні папери він склав 276 млн грн і недотягнув до виставлених 300 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua