Хорватія назвала терміни переходу на євро


Хорватія назвала терміни переходу на євро

Прем’єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович заявив, що стратегічна мета країни – виконати необхідні критерії і запровадити євро до кінця наступного терміну уряду.

Про це повідомляє Reuters.

Раніше в цьому році Хорватія направила Європейському центральному банку лист про наміри приєднатися до механізму валютного курсу ЄС (ERM-2) – наступним кроком після цього є перехід на євро.

“Ми плануємо приєднатися до ERM-2 в другій половині 2020 року, там ми плануємо провести від двох з половиною до трьох років. Тоді перехід на євро може відбутитися найраніше в 2023 році або на початку 2024-го”, – сказав Пленкович.

Він сказав, що одними з основних переваг для Хорватії від введення євро буде усунення валютних ризиків, зниження вартості запозичень і підвищення конкурентоспроможності економіки.

Хорватія докладає зусиль, щоб контролювати свій бюджетний баланс і зменшити державний борг до 60% ВВП в найближчі кілька років, що є одним з ключових критеріїв приєднання до євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua