У Нафтогазі розповіли, що станеться, якщо контракту з РФ не буде


У Нафтогазі розповіли, що станеться, якщо контракту з РФ не буде

У НАК Нафтогаз заявляють, що швидше за все Газпром не підпише контракт про новий транзит газу, але Україна і європейські партнери готові до цього і накопичили достатньо запасів газу в сховищах.

Про це повідомив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

“Ми не знаємо, скільки часу Газпром буде готовий втрачати частку європейського ринку і піддаватися штрафам від своїх клієнтів у Західній Європі.

Останній раз, коли Газпром робив подібне – взимку 2014-2015 років, – втратив понад 5 млрд дол., за підрахунками російських аналітиків. Рішення про укладення або неукладення угоди там приймає особа в Кремлі, і на які збитки він готовий піти, питання до нього”, – підкреслив Коболєв.

Коболєв сказав, що українська сторона буде покладатися на власні запаси, і продовжить судові процеси з Газпромом.

“Ми ж будемо забезпечувати українських споживачів з ресурсів у сховищах, при необхідності можемо імпортувати ще за контрактами з гарантованою поставкою. І будемо продовжувати стягнення майже 3 млрд дол. за минулим арбітражем і битися ще за 12 млрд дол. за поточним арбітражем.

Як показує практика, це дуже дієвий інструмент захисту інтересів України “, – каже глава Нафтогазу.

У Нафтогазі зазначають, що країна готова до будь-якого рішення питання за контрактом, і нагадують про рекордні запаси газу в підземних сховищах України і європейських країн-партнерів.

“Україна готова до будь-якого сценарію розвитку подій. Завдяки успішному випуску єврооблігацій Нафтогаз виділив додаткові кошти і створив значні запаси газу в ПСГ. 21,7 млрд куб м. – це рекордно високий рівень за останні роки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua