Тариф на електроенергію для населення потрібно підвищувати, - експерт


Тариф на електроенергію для населення потрібно підвищувати, - експерт

Тарифи на електроенергію для населення потрібно вирівнювати з тарифами для промисловості, в перспективі це може забезпечити зниження ціни на струм. Про це заявив експерт «Українського інституту майбутнього» Андріан Прокоп.

Експерт зазначив, що через покладання державою на «Енергоатом» і «Укргідроенерго» спецобов’язків з продажу дешевої електроенергії населенню програють всі, в тому числі і населення, оскільки великі генерувальні компанії фактично виключені з ринку.

«Програють усі, крім населення, платіжку отримують нижчу, але за фактом отримують високу ціну продукції, ці всі макроефекти, оскільки імпорт і заміна національного виробництва — це і тиск на національну валюту, на платіжний баланс і все інше. Тут однією рукою намагаємося зробити добре, а іншою даємо такого ляпаса всім», — сказав Прокоп.

Він зазначив, що тарифи на електроенергію для населення потрібно піднімати, як мінімум, до рівня тарифів на струм для промислових споживачів. А незахищеним верствам населення надавати субсидії.

«Фактично за всіма правилами ціни для населення і промисловості повинні бути однаковими. А взагалі навіть ще вищими, тому що промисловість — це переважно оптовий покупець. Той, хто купує більше, завжди отримує якусь знижку. А населення з особливим графіком, тобто з піками, має платити за всіма правилами високу ціну. А ті вже, хто не може собі дозволити заплатити таку ціну, їм потрібно компенсувати якимись монетизованими субсидіями”, – пояснив Прокоп.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua