Роботи стануть розумними перед страхом смерті


Роботи стануть розумними перед страхом смерті

У сучасному світі роботи мають не більше почуттів, ніж камінь, занурений в новокаїн. Однак, можливо, є спосіб навчити роботів відчувати, впевнені нейробіологи Кінгсон Мен і Антоніо Дамасіо. Для цього потрібно просто створити робота, що відчуває небезпеку і розуміє загрози власному існуванню. Потім йому залишиться тільки розвинути почуття, які будуть визначати його поведінку, необхідну для забезпечення виживання.

“Сучасним роботам не вистачає почуттів, – пишуть Мен і Дамасіо в своїй статті, опублікованій в Nature Machine Intelligence. — Вони не можуть визначати стан своїх внутрішніх процесів в ментальному просторі». Вчені запропонували спосіб наділення машин (таких як роботи або людиноподібні андроїди) «штучним еквівалентом почуттів».

По суті, роботів слід змусити дотримуватися біологічного принципу гомеостазу — прищепити їм бажання виживати. Усвідомлення штучним інтелектом своїх внутрішніх процесів в рамках виживання рівносильно роботизованій версії почуттів. Кінгсон Мен і Антоніо Дамасіо впевнені, що почуття не тільки дадуть роботам подобу інстинкту самозбереження, але і дозволять штучному інтелекту більш точно імітувати інтелект людини.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua