Великі банки мають ретельніше працювати над створенням запасу міцності - НБУ


Великі банки мають ретельніше працювати над створенням запасу міцності - НБУ

Банківський сектор України є досить стійким в існуючих макроекономічних умовах, проте деякі великі банки повинні посилити стійкість на випадок жорсткої кризи.

Як повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ), про це свідчать результати щорічної оцінки стійкості банків, яку проводив НБУ з травня 2019 року. В рамках оцінки стійкості всі банки проходили оцінку якості активів, а 29 додатково проходили стрес-тестування.

За підсумками оцінки стійкості НБУ визначив для деяких банків потребу в капіталі. Вона виникає, якщо розраховане значення нормативу достатності капіталу банку на етапі оцінки якості активів або на етапі стрес-тестування за базовим і несприятливим сценаріями виявиться нижчим від встановлених регулятором мінімальних вимог. Горизонт стрес-тесту – три роки.

“Оцінка якості активів, проведена незалежними аудиторами, підтвердила, що в цілому банки правильно відображають кредитний ризик за активами. Здійснені аудиторами коригування розміру кредитного ризику і капіталу майже для всіх банків були мінімальними і обумовлювалися переважно технічними помилками в інформаційних системах банків”, – йдеться в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua