В Україні оренда паїв вдвічі дорожча, ніж у країнах ЄС


В Україні оренда паїв вдвічі дорожча, ніж у країнах ЄС

В Україні оренда земельних паїв щорічно дорожчає на 10%. За даними Держгеокадастра, минулого року вона в середньому склала 1613 грн/га. Щоправда, фактично коштувала 2700 грн, або 100-110 євро/га, розповіла Ольга Ходаковська з Інституту аграрної економіки.

“Найдорожча оренда паїв в Черкаській області – від 4500 до 5200 гривень. Подібна ситуація в Полтавській, Харківській та Хмельницькій областях. Найдешевше орендувати землю в Запорізькій і Херсонській областях. Регіони відносяться до зони ризикованого землеробства”, – говорить Ходаковська.

В Україні оренда паїв вдвічі дорожча, ніж в країнах ЄС.

  • У Словаччині за угіддя платять 50 євро;
  • у Латвії – 57 євро;
  • у Литві – 99 євро;
  • у Чехії – 104 євро.

“Ціна вища через високий рівень конкуренції. Чим вища конкуренція, тим вища орендна плата за землю. Власники земельних паїв не хочуть укладати довгострокові договори оренди. Так, у Черкаській області з кожним переукладанням вартість оренди паїв зростає. Більше платять як фермери, так і великі агрохолдинги”, – пояснює експерт.

Додає, що тільки 10,4% власників паїв готові продати їх, коли відкриють ринок землі. Здавати в оренду далі планують 43%.

“Є ті, хто готовий продати землю за $6000 за гектар. Водночас в Україні ціна не буде занадто високою. Земля не коштуватиме дорожче, ніж у сусідніх європейських країнах. У Болгарії – це 1500 до 2000 євро за гектар. У Польщі – 8000-10 000 євро. Ціна залежить від якості грунтів, родючості, розташування ділянки. Землі придатні для вирощування виноградників або зрошувальні угіддя завжди дорожче”, – резюмувала Ольга Ходаковська.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua