Міжбанк: потреба в гривні у бізнесу зростає — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: потреба в гривні у бізнесу зростає

Валюта
2070
Середа на валютному ринку продовжить тенденцію цього тижня щодо зростання обсягу операцій і збільшення активності клієнтів. За нашими прогнозами, статистика торгів складе не менше ніж $240-270 млн при укладанні до 550 – 620 угод. Крім цього – у гривні є шанс частково потіснити долар на міжбанку, а у НБУ – поповнити резерви. Ось основні причини такої ситуації:
1) Успішний аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. У вівторок було продано облігацій на загальну суму 3,14 млрд гривень, і сьогодні покупцям треба буде розрахуватися за цими угодами. Облігації номіновані в гривні, а значні пакети довгограючих облігацій на 329 і 1386 днів купили нерезиденти. Іноземці вже вчора продавали під ці операції валюту і продовжать це активно робити сьогодні. Зростання пропозиції валюти на торгах дасть можливість НБУ поповнити резерви за рахунок викупу долара на торгах через Matching;
2) Господарські операції компаній і виплати зарплати персоналу за жовтень. Зазвичай до 5-7 числа щомісяця підприємства розраховуються з працівниками по зарплаті за минулий період. З урахуванням проведених в цей же період орендних платежів, закупівлі сировини і матеріалів – потреба в гривні у бізнесу зростає, що змушує експортерів бути більш поступливими щодо курсу при продажу валюти і звужує можливості у імпортерів з її купівлі. Дефіцит гривні як у клієнтів, так і у самих банків – суттєво підстраховує курс нацвалюти на міжбанку;
3) Період купівлі валюти «дочками» іноземних компаній під репатріацію дивідендів. Тут поки що без змін – зростання попиту на валюту з боку таких компаній провокує спекулянтів на спроби “розігріти” курс в ці дні. Але в нашому випадку – результати вчорашнього успішного аукціону з розміщення облігацій перекриють за потоком валюти підвищений попит на неї з боку “дочок” іноземних компаній, і тому значного злету котирувань не відбудеться;
4) Готівковий ринок і ліквідність в системі. Курс купівлі і продажу долара в обмінниках фінкомпаній як і раніше знижується, і на ранок середи в більшості точок обміну валюти долар абсолютно спокійно вже можна купити по 24,70-24,75 гривень. Як і завжди – такий тренд на готівковому ринку психологічно працює на користь гривні і на міжбанку.
Коррахунки банків на ранок 6 листопада провалилися відразу на 5,347 млрд гривень – до 45,97 млрд. Таке зменшення ліквідності в системі допоможе нацвалюті на валютному ринку і тільки додасть оптимізму тим гравцям, хто спробує сьогодні спрацювати “на пониження”.
Ми очікуємо на сьогодні максимальне зростання активності на міжбанку як з боку місцевих клієнтів і нерезидентів, так і з боку банків. Фінустанови теж купували ОВДП в свої портфелі і частково будуть продавати валюти з валютної позиції для забезпечення цих угод гривнею.
Знову дуже вірогідний новий вихід Нацбанку з викупом долара на міжбанку через Matching, що підтримає його котирування вище позначки в 24,50 гривень навіть при великому надлишку пропозиції на торгах і малому попиті з боку покупців реального сектору.
За нашими прогнозами, котирування долара сьогодні будуть перебувати в межах коридору 24,55-24,75 гривень.
Курс долара на Міжбанку – графік:
Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
доллар США – 24,70 / 24,73
евро – 27,39 / 27,42
россійскій рубль – 0,3839 / 0,3902
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас