Другий етап медреформи. Коли пацієнти почнуть платити за консультації — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Другий етап медреформи. Коли пацієнти почнуть платити за консультації

Особисті фінанси
1506
Перші медичні установи вторинної і третинної ланки почали реєстрацію в системі eHealth. Вони вже запустили тестування нового функціоналу, щоб забезпечити безкоштовне і комфортне обслуговування пацієнтів.
Про це розповів голова Асоціації eHealth Андрій Заяць.
Нагадаємо, згідно з черговим етапом медреформи, медустанови повинні підключитися до системи eHealth до квітня 2020 року. Це означає, що лікарні спеціалізованої медичної допомоги (МСП) більше не отримуватимуть фінансування за принципом субсидування.
Якщо медичний заклад не буде підключено до eHealth, то пацієнти повинні будуть самостійно оплачувати надані послуги спеціалізованих лікарів.
«Заклади первинної допомоги вже перейшли на нову модель, тобто отримують гроші пропорційно кількості підписаних декларацій. Новий етап принципово не відрізнятиметься, але для успішного його проходження нам необхідна плідна співпраця та взаєморозуміння з місцевою вертикаллю влади – департаментами, управліннями і т. п., які сьогодні самі переживають процес змін після недавніх виборів», — каже Заяць.
Наступного року друга і третя ланка медустанов фінансуватимуться відповідно до кількості наданих послуг-консультацій з профільними фахівцями, діагностичних досліджень і т. д.
Коли зміни почнуть діяти, пацієнти зможуть отримати безкоштовну консультацію у профільного спеціаліста другої та третьої ланки за наявності направлення від сімейного лікаря та наявності відповідного функціоналу в медзакладі. У такому випадку за консультацію платить Національна служба здоров’я.
За матеріалами:
УБР
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас