Міжбанк: гривня має шанс зміцнити свої позиції


Міжбанк: гривня має шанс зміцнити свої позиції

1 листопада не буде відрізнятися особливими обсягами операцій і клієнтів, але буде дуже цікавий день для спекулянтів.

Виною всьому – ефект першого дня місяця, що цього разу ще й збігається з п’ятницею. Традиційно першого числа клієнти підбивають підсумки минулого звітного періоду і визначаються з планами і завданнями на новий місяць. Це знижує їхню активність на валютному ринку. А п’ятничний ефект зниження обсягів операцій перед двома вихідними – завжди впливає на валютний міжбанк. Цього разу обидва ці чинники спрацюють одночасно.

За нашими розрахунками, статистика торгів навряд чи перевищить $160-180 млн при укладанні до 410-440 угод. На малооб’ємному і досить млявому ринку – роздолля для спекулянтів, у яких з’являється можливість “погойдати” курс протягом сесії на малих угодах.

Поки настрій більшості спекулянтів – зіграти “на пониження”, що вони і спробують сьогодні виконати сповна. Певною мірою в цьому їм може завадити Нацбанк, який буде не проти поповнити резерви черговими викупами долара через Matching в межах чергових $30 млн і цим підтримати котирування. Якщо це станеться, то ті ж спекулянти почнуть заробляти на іншій стороні – намагаючись на ситуативних перекосах попиту і пропозиції вже заробити на підвищенні котирувань.

Але в цілому, поки у гривні знову є шанс зміцнити свої позиції відносно долара.

На користь зміцнення позицій нацвалюти зараз грає і готівковий ринок. Тут курс купівлі і продажу долара продовжує плавно знижуватися, що психологічно працює на користь гривні на всіх сегментах валютного ринку.

Ще один фактор – стан ліквідності в банківській системі спрацює різноспрямовано. Коррахунки банків на ранок 1 листопада зросли ще на 1,536 млрд гривень – до 51,68 млрд. Це з одного боку – дає ресурс спекулянтам для розкачки котирувань і спрацює проти нацвалюти. З іншого – багато клієнтів розмістять свої залишки на рахунках на короткострокові депозити на вихідні до понеділка, і таким чином – реальний гривневий навіс досить невеликий.

З огляду на всі ці фактори – ми очікуємо на сьогодні помірне просідання котирувань по долару в межах коридору 24,55-24,75 гривень з періодичними спекулятивними спробами пограти курсом на малооб’ємному ринку і максимально можливим виходом НБУ з викупом долара на міжбанку через Matching в межах чергових $30 млн.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 24,75 / 24,78
євро – 27,56 / 27,60
російський рубль – 0,3863 / 0,3869

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua