Данія надала дозвіл на завершення "Північного потоку-2" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Данія надала дозвіл на завершення "Північного потоку-2"

Енергетика
766
Данське енергетичне агентство дало дозвіл на будівництво ділянки газопроводу “Північний потік-2”, що проходить по континентальному шельфу Данії на південному сході від острова Борнхольм в Балтійському морі.
Про це йдеться в повідомленні відомства.
Компанія “Nord Stream 2 AG” отримала дозвіл на будівництво газопроводів на данському континентальному шельфі. Данське енергетичне агентство надало компанії “Nord Stream 2 AG” дозвіл на будівництво ділянки газопроводу “Північний потік-2” на данському континентальному шельфі на південний схід від Борнхольма у Балтійському морі.
“Дозвіл видається на підставі Закону про континентальний шельф і відповідно до зобов’язань Данії щодо Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права. Данія зобов’язана дозволити будівництво транзитних трубопроводів з точки зору ресурсів і навколишнього середовища і, за необхідності, визначити маршрут, по якому такі трубопроводи повинні бути прокладені. Маршрут, на який видано дозвіл, показаний на малюнку”, — вказано у прес-релізі.
З 2017 року компанія Nord Stream 2 AG направила три заявки в Данське енергетичне агентство за трьома різними маршрутами. 3 квітня 2017 року Данське енергетичне агентство отримало заявку на дозвіл на будівництво транзитних трубопроводів на південний схід від Борнхольма у територіальних водах Данії і на данському континентальному шельфі. Компанія відкликала цю заяву в червні 2019 року.
10 серпня 2018 року Данське енергетичне агентство отримало заявку на маршрут на північний захід від Борнхольма на континентальному шельфі. Оскільки цей маршрут викликав ряд питань щодо впливу на навколишнє середовище і судноплавство, в березні 2019 року ДЕА звернулося до компанії “Nord Stream 2 AG” з проханням провести дослідження південно-східного маршруту на континентальному шельфі.
15 квітня 2019 року компанія “Nord Stream 2 AG” подала заявку на два альтернативних варіанти маршруту на континентальному шельфі на південний схід від Борнхольма протяжністю 147 км і 164 км, відповідно.
За оцінками Данського енергетичного агентства, південно-східний маршрут на континентальному шельфі краще північно-західного. Це в основному пов’язано з оцінкою впливу на судноплавство і території “Природа 2000”. Серед двох запропонованих компанією варіантів південно-східного маршруту Данське енергетичне агентство затвердило найкоротший маршрут, оскільки він забезпечує найменший ризик і вплив з точки зору екології і безпеки і тому є найкращим вибором.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас