Українцям підвищили трудовий стаж: хто залишиться без пенсії


Українцям підвищили трудовий стаж: хто залишиться без пенсії

З жовтня в Україні підвищили вимоги до наявності мінімального трудового стажу. Тепер, щоб вийти на заслужену пенсію, потрібно відпрацювати не менше 26 років. Тим громадянам, кому не вистачає стажу, будуть платити мінімалку.

Про це повідомила заступник начальника Головного управління пенсійного фонду в Дніпропетровській області Наталія Корнійчук.

Читайте також: Як купити стаж для пенсії

Відтепер вимоги до наявності стажу будуть підвищуватися щорічно — до тих пір, поки у всіх, хто виходить на пенсію, він не досягне 35 років. Виключення робляться тільки для тих громадян, хто працював у шкідливих умовах.

Законодавством також передбачено призначення пенсій в 63 роки, але при наявності меншої кількості страхового стажу. На сьогоднішній день право на призначення пенсій у 63 роки мають ті особи, у яких стаж становить менше 26 років, від 16 до 26 років.

Безбідна старість

Для того, щоб отримувати виплати і підтвердити свій пенсійний стаж, пенсіонеру знадобиться: трудова книжка (а на підставі її записів та інших документів — довідки підприємств, установ і організацій), а також відомості з держархівів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua