Суд зняв арешт з акцій російського Сбербанку в Україні


Суд зняв арешт з акцій російського Сбербанку в Україні

Господарський суд Києва задовольнив позов Сбербанку Росії і зобов’язав Райффайзен Банк Аваль зняти арешт і заборони щодо 100% акцій української «дочки» Сбербанку і рахунків у цінних паперах.

Про це говориться у рішенні госпсуду від 10 жовтня.

Зазначається, що суд прийняв доводи позивача, що Сбербанк РФ не є боржником за арбітражним рішенням, а акції Сбербанку України належать Сбербанку Росії, а не Російській Федерації.

Водночас суд відхилив доводи, що кінцевим власником акцій Сбербанку Росії є РФ.

Також у своєму рішенні суд посилається на ухвалу Верховного Суду від 25 січня 2019-го, який вніс зміни в постанову Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018-го.

Нагадаємо, що Апеляційний суд Києва на вимогу низки компаній, пов’язаних з Ігорем Коломойським і його партнерами, наклав арешт на акції і нерухоме і рухоме майно українських «дочок» російських держбанків – Сбербанку, Промінвестбанку і ВТБ Банку.

Судовою постановою також було заборонено Райффайзен Банку Аваль здійснювати будь-які зміни прав на акції Сбербанку на рахунку в цінних паперах.

Це рішення суд ухвалив на підставі рішення Арбітражного суду Гааги від 2 травня 2018 року, яким було задоволено позов згаданих структур Коломойського про стягнення $159 млн за захоплені Росією активи в Криму.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua