Українські компанії подали до РФ позовів на $12 млрд


Українські компанії подали до РФ позовів на $12 млрд

Міжнародні арбітражі розглядають вісім справ за позовами українських компаній на $12 млрд проти Росії у зв’язку з анексією Криму.

Про це в інтерв’ю ТАСС повідомив уповноважений РФ при ЄСПЛ – заступник міністра юстиції Михайло Гальперін.

“На сьогодні в активній стадії – вісім таких справ за позовами українських фізичних і юридичних осіб на загальну суму понад $12 млрд. Також подано ще кілька арбітражних сповіщень, які можуть перетворитися на повноцінні процеси”, – сказав Гальперін.

За словами заступника міністра, в позовах заявники намагаються довести, що на момент вилучення активів у період анексії вони були іноземними інвесторами в Криму за змістом відповідної російсько-української угоди 1998 року про взаємний захист інвестицій. Гальперін стверджує, що така позиція не відповідає основним засадам права міжнародних договорів.

Він зазначив, що українські бізнесмени заявляють, що Крим залишається в складі України, при цьому Росія повинна виплатити їм компенсацію. У такому випадку вони не іноземні інвестори на території Росії, каже Гальперін.

“За такою логікою, українська сторона неминуче повинна визнати, що і будь-яка зареєстрована в Криму після 2014 року російська компанія може вимагати компенсацію від влади в Києві за порушення її прав на території України в якості “іноземного” російського інвестора”, – сказав заступник міністра.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua