Експерти назвали основні ризики держбюджету-2020


Експерти назвали основні ризики держбюджету-2020

Основними ризиками для виконання державного бюджету України на 2020 рік стануть великі обсяги погашення боргових зобов’язань, що вимагають значних сум нових запозичень протягом року.

Як йдеться в аналітичній записці Центру економічної стратегії, це вимагає залучення підтримки від міжнародних фінансових організацій і відсутності зовнішніх шоків, як політичних, так і економічних.

Читайте також: У Мінфіні назвали суми, закладені в бюджет на соціальну сферу

Експерти відзначили, що дефіцит держбюджету помірний, хоча в абсолютному значенні зросте на 1,3% – до 95 млрд грн, але через зростання економіки скоротиться до ВВП до 2,1%.

Прогноз за доходами бюджету, на думку експертів, консервативний і не враховує амбітні цілі уряду щодо зростання економіки на 5-7%, як і багато передвиборчих ініціатив команди президента.

У витратах у відсотковому значенні до ВВП найбільше зросте фінансування громадського порядку, безпеки і судів, включаючи нерозподілені кошти Ради нацбезпеки і оборони.

Експерти відзначили, що в рамках бюджету держава відмовиться від допомоги великим аграрним компаніям і направить кошти фермерам і малим підприємствам, в тому числі для здешевлення кредитів на купівлю землі.

Також в ЦЕС припускають, що план надходжень від приватизації на рівні 5 млрд грн може бути збільшений, з огляду на задекларовані наміри у кінці року розблокувати велику приватизацію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua