ЄБРР планує профінансувати розвиток українських "зелених" джерел енергії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЄБРР планує профінансувати розвиток українських "зелених" джерел енергії

Енергетика
280
Європейський банк реконструкції і розвитку розглядає можливість надання Україні нової програми фінансування розвитку відновлюваних джерел енергії у рамках запуску у 2020 році системи “зелених” аукціонів.
Про це повідомила старший банкір департаменту електроенергії ЄБРР Ольга Єрьоміна.
“Це буде нова програма. Ми сподіваємося, що там буде триваліша підтримка (остання програма покривала два роки). Сподіваємося також, що під аукціони ми виділимо великі обсяги коштів, хоча це залежатиме від того, як українська сторона визначить квоти (підтримка для різних видів ВДЕ – ред.) у рамках аукціонів”, – прокоментувала Єрьоміна.
Єрьоміна також зазначила, що нині ЄБРР вже виділив грантове фінансування на надання українській стороні консультантів, які сприятимуть Міністерству енергетики та захисту довкілля й іншим залученим відомствам у підготовці до впровадження нової системи підтримки ВДЕ.
Коментуючи раніше оприлюднений на сайті ЄБРР проект додаткового фінансування в сумі 200 млн евро у рамках програми USELF (Ukraine Sustainable Energy Lending Facility), вона додала, що у разі її затвердження значну частину коштів спрямують на фінансування ВДЕ-проектів за “зеленим” тарифом, що надійшли раніше.
“Фактично ця програма розрахована на проекти, які до нас надійшли раніше, а також на забезпечення плавного переходу до аукціонів, щоб не було негативних сигналів інвесторів”, – підсумувала вона.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас