У Мінекономрозвитку відберуть Держстат


У Мінекономрозвитку відберуть Держстат

Державна служба статистики, якою на сьогодні управляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, перейде в підпорядкування секретаріату Кабінету Міністрів.

Про це повідомив міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет.

Чиновник додав, що секретаріат Кабміну, в свою чергу, передасть Національне космічне агентство України у ведення Мінекономрозвитку.

Причин таких пертурбацій в уряді не називають. Однак, взявши до уваги подібні ініціативи, наприклад, у сусідній Росії, можна припустити, що йдеться про можливу зацікавленість Мінекономрозвитку в результатах підрахунків Держстату – тому його і хочуть вивести з-під опіки ведомства.

В липні 2019 року депутати Держдуми РФ запропонували перепідпорядкувати безпосередньо президенту РФ місцевий Росстат, який на сьогоднішній день контролюється місцевим міністерством економічного розвитку. У Думі своє рішення аргументували тим, що підпорядкована відомству служба не може «вільно оцінювати плоди роботи керівного міністерства» .

Щоправда, перед цим у парламентаріїв була ідея перепідпорядкувати статистичне відомство уряду, але в підсумку вони дійшли висновку, що воно також може бути зацікавлене в результатах підрахунків, тому вирішили зупинитися на главі держави, припускаючи, що вже він в оцінках Росстату не зацікавлений жодним чином.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua