Сологуб розповів про ситуацію на валютному ринку


Сологуб розповів про ситуацію на валютному ринку

Перехід НБУ до плаваючого курсу гривні до долара призвів до того, що сезонні коливання на валютному ринку почали згладжуватися.

Про це в інтерв’ю сказав заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб.

Як зазначив Сологуб, валютний ринок навчився балансувати протягом всього року.

“Вже скільки говорять про сезонні тренди на валютному ринку? Торік чекали девальвацію в листопаді-грудні – не дочекалися. Цьогоріч у вересні – те саме. Якщо ринок вільний, не регулюється адміністративно, то сезонність в результаті згладжується, оскільки і бізнес, і населення підлаштовуються під ці тренди, щоб не купити валюту на піку девальвації гривні і не продати її на піку зміцнення гривні”, – додав він.

Найкращі картки для валютообміну

За його словами, НБУ звернув увагу, що ті, у кого сезонні купівлі валюти припадають на третій, четвертий квартали – газотрейдери, нафтотрейдери, імпортери автомобілів – переносять свої купівлі валюти на середину року, на липень, серпень. Торік це вплинуло на курс. Цьогоріч – ні, тому що нівелювалося за рахунок припливу капіталу від нерезидентів, зазначив заступник голови НБУ.

“Думаю, зараз така сама ситуація, імпортери думають, купувати чи ні. Навіщо чекати грудня, якщо курс може підскочити, ми можемо зробити це в жовтні. В результаті сезонність з грудня теж прибирається”, – розповів Сологуб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua