«Чорна п'ятниця» в Україні: скільки готові витрачати українці цьогоріч (інфографіка)


«Чорна п'ятниця» в Україні: скільки готові витрачати українці цьогоріч (інфографіка)

29 листопада 2019 року в Україні відбудеться «Чорна п’ятниця». Українці планують витратити онлайн і в магазинах свого міста 3139 гривень.

Про це повідомляє портал Black Friday Global.

“За кілька останніх років «Чорна п’ятниця» перетворилася на глобальний марафон знижок, який в Україні починається найчастіше вже в четвер і триває до кінця календарного тижня, а то і місяця”, – повідомляється на сайті.

Найбільш популярні товари Чорної п’ятниці в Україні:

 • 38% українців вказують, що вже визначилися з покупкою і знають, що придбають;
 • в середньому на одного учасника розпродажів припадає 3,8 купленого товару;
 • в першу п’ятірку входять наступні категорії: одяг, взуття, побутова техніка, електроніка та косметика з парфумерією;
 • загальносвітова тенденція така, що, дійсно, найпопулярнішими в «Чорну п’ятницю» товарами є одяг і взуття (і взагалі товари фешн-індустрії) .

Дані Google Trends показують, що одна третина (33,3%) всіх тижневих інтернет-запитів, пов’язаних з Black Friday в Україні, припадає саме на п’ятницю, хоча зацікавленість розпродажем поступово зростає вже з понеділка; на четвер припадає 24,7% запитів цього тижня, що теж є досить високим показником. До суботи активність падає до рівня вівторка. Ця тенденція властива не тільки Україні.

Найкращі кредитні картки для онлайн-платежів

Внутрішні дані Black-Friday.Global за 2018 рік в Україні показують зростання продажів на 410% у порівнянні зі звичайним днем. І такі цифри зовсім не рідкість: схожі дані зафіксовані в Аргентині і Малайзії. У Польщі відзначається зростання на 979%, у Фінляндії – на 1130%, в Казахстані – більш ніж 1600%, в Австрії – 3000% .

Скільки українці планують витратити в «Чорну п’ятницю»?

 • Українці планують брати участь в розпродажах як в інтернет-магазинах, так і в торгових центрах міста, при цьому ті з них, хто не обмежиться одним каналом, готові витратити 3139 гривень. Це приблизно 121 долар США.
 • Менше за українців в «Чорну п’ятницю» витратять жителі Туреччини ($81), Філіппін ($68), В’єтнаму ($83). Найменше готові витратити в Пакистані (35 дол. США) .
 • У доларовому еквіваленті більше за інших на Black Friday витрачають жителі США, Великої Британії, Ірландії, Арабських Еміратів та Саудівської Аравії.

Розміри знижок:

 • Попередній досвід показують, що середня знижка по Україні в день розпродажів зовсім незначно зменшилася (з 66% у 2017 році до 64% в 2018). Цікаво, що ці цифри практично збігаються зі знижковими очікуваннями українців в цей день (62%).
 • Найбільше сподівань на «Чорну п’ятницю» покладають в Білорусі, Греції, Перу і Казахстані. У цих країнах жителі чекають знижок, які на 8-10% перевищують можливості місцевих магазинів.
 • Моніторинг ринкової ситуації в Україні, Нігерії, ПАР і на Філіппінах показав, що в цих країнах ритейл може запропонувати несподівано високі знижки, яких покупці, швидше за все, не очікують.

Згідно з даними найбільшої пошукової системи Google, протягом останніх 5 років інтерес інтернет-користувачів до цієї події зріс більш ніж в два рази. Щороку практично у всіх країнах знижкове шаленство призводить до чергових рекордів оборотів і прибутку.

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua