Міжбанк: провальний початок жовтня для гривні


Міжбанк: провальний початок жовтня для гривні

Перший день нового місяця і кварталу пройшов для гривні на валютному ринку просто провально. Як ми і попереджали в своєму ранковому прогнозі — міжбанк був досить малооб’ємним, нервовим і із загальним настроєм на зростання котирувань долара.

Більшість клієнтів сьогодні не здійснювали активної валютної діяльності, а підбивали підсумки вересня і визначалися з планами на жовтень. Малооб’ємний ринок – відмінний шанс для спекулянтів “похитати” курс, а у поєднанні із зацікавленістю нерезидентів в подальшому підвищенні валютних котирувань під час аукціону з розміщення гривневих ОВДП – просто подарунок для любителів “накосити грошей” на курсі.

Збіг інтересів місцевих спекулянтів і великих міжнародних гравців фондового ринку щодо зростання долара на міжбанку мав сьогодні синергетичний ефект і буквально підірвав ринок з перших хвилин сесії.

На тлі цих подій не поспішають продаватися і експортери. По-перше, у них ще є гривня від відшкодувань ПДВ вересня, по-друге, чекають максимально високих котирувань. Занервував і готівковий ринок, де до кінця дня долар подорожчав при продажу до 24,70 гривень і вище, а власники обмінників говорять про зростання попиту на валюту з боку громадян, які злякалися, що ще більше підтягує готівковий курс вгору. Валютні ралі на всіх сегментах ринку тривають…

Перебіг торгів:

Стартував ринок відразу з позамежних в порівнянні з вчорашнім днем рівнів – 24,55/24,59 гривень за долар (вчора закриття було на 21 копійку дешевше – 24,34/24,38). На малооб’ємному ринку спекулянти і незначна кількість продавців швидко взяли ініціативу в свої руки і практично диктували свої котирування покупцям.

До 11 години долар трохи впав до 24,53/24,56 гривень за рахунок виходу на торги невеликої кількості реальних продавців. А до 12:00 курс ще скоригувався – до 24,51 / 24,535 гривень. На цьому рівні пройшла основна частина угод міжбанку вівторка, а до обіду котирування ще просіли до 24,49 / 24,53 за рахунок продажів декількох великих клієнтів. Мабуть, вони вирішили, що зволікати вже нікуди, і це ситуативно зміцнило гривню. Але дуже на короткий строк.

Щойно основні операції завершилися – долар знову попер вгору на спекулятивних операціях окремих банків за дрібними сумами. О 15:00 курс досяг рівня 24,54/24,58 гривень, а до завершення сесії – взагалі злетів до 24,63/24,66.

НБУ особливо не втручався в ситуацію, мабуть, з одного боку – шкодуючи резерви, а з іншого – розцінюючи зліт котирувань як чисто спекулятивний розігрів ринку.

Але якщо долар продовжить зростати такими темпами – регулятору вже доведеться терміново втручатися в цю ситуацію, бо гучні заяви чиновників про поліпшення становища в економіці населення буде розглядати лише як знущання, бо зростання котирувань за два дні майже на 60 копійок на доларі – це вже занадто.

Ми як і раніше вважаємо продовження такого зльоту котирувань наслідком спекулятивного «розігріву» міжбанку і розглядаємо його як ще одне підтвердження того, наскільки поки що український малооб’ємний валютний ринок залишається залежним від дій дуже вузького кола гравців і спекулянтів.

Головні події 1 жовтня на міжбанку:
1) Продовження ралі по долару до рівня вчорашнього закриття 24,34/24,38 гривень відразу до сьогоднішніх ранкових 24,55/24,59 гривень, а потім – і до 24,63/24,66 до кінця сесії;

2) НБУ не виходив на ринок у публічному форматі;

3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зареєстрований на позначці 24,5479 гривень за долар, а офіційний курс долара на 2 жовтня злетів відразу на 36 копійок і встановлений на рівні 24,555302.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після закриття ринку:
долар США – 24,54 / 24,58
євро – 26,74 / 26,78
російський рубль – 0,3763/ 0,3771

На міжнародному валютному ринку forex валютна пара євро/долар до цього часу мала наступні значення котирувань 1,0915/ 1,0916

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua