Нацбанк повідомив, скільки банкнот гривні виготовив за 25 років


Нацбанк повідомив, скільки банкнот гривні виготовив за 25 років

За чверть століття Банкнотно-монетний двір Національного банку України виготовив майже 25 млрд банкнот гривні та 11 млрд розмінних і обігових монет.

Про це розповів генеральний директор БМД Володимир Баглай під час прес-туру, присвяченому 25-річчю Банкнотно-монетного двору – підприємства, що виготовляє українські гроші з 1 жовтня 1994 року.

Читайте також: НБУ назвав чинники зміцнення гривні до долара

Банкнотно-монетний двір (БМД) на 100% забезпечує потреби України у виготовленні власної грошової одиниці: банкнот, розмінних, обігових та пам’ятних монет.

Як наголосив начальник управління організації виготовлення і захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Володимир Тищенко, система захисту банкнот гривень знаходиться на високому рівні, співставному з рівнем систем захисту провідних валют світу. Водночас кількість вилучених підробок національної валюти є стабільно низькою.

«Банкнота номіналом 1 000 гривень має більше 20 елементів захисту, що дозволяють гарантовано підтвердити її справжність», – зазначив Тищенко.

Він додав, що введення в обіг нової банкноти номіналом 1000 гривень зробить розрахунки для громадян і бізнесу зручнішими, сприятиме зменшенню операційних витрат банківських установ та витрат на інкасацію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua