Україна оновила рекорд з імпорту овочів


Україна оновила рекорд з імпорту овочів

У сезоні 2018-2019 років імпорт овочів в Україну істотно перевищив попередній рекорд, який тримався дев’ять років – з сезону 2009-2010 років.

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

Як наголошується, в сезоні 2009-2010 років імпорт овочів в країну за сезон вперше перевищив 200 тисяч тонн і склав 208,5 тисяч тонн.

Відтоді обсяг імпорту овочів навіть не наближався до позначки в 200 тисяч тонн, але в минулому сезоні він перевищив попередній рекорд відразу на 27% і досяг 264,1 тисячі тонн.

Також наголошується, що в 2018-2019 роках обсяги імпорту перевищили показник попереднього сезону в натуральному вираженні більш ніж в два рази. За останні ж два сезони обсяги імпорту зросли більш ніж в тричі.

“У вартісному вимірі темпи зростання були трохи нижчими, за рахунок збільшення питомої ваги традиційних недорогих овочів і картоплі в структурі імпорту. Всього за сезон іноземні постачальники овочів і картоплі заробили в Україні 155 млн доларів”, – відзначають аналітики.

При цьому, якщо говорити про імпорт у вартісному вимірі, то витрати на імпорт овочів в Україну в сезоні 2018-2019 років були нижчими, ніж у 2012/13 та 2013/14 роках.

Головними позиціями імпорту овочів в Україну у вартісному вимірі були томати, цибуля, перець і огірки.

За обсягом імпорту лідерство вперше в історії захопила цибуля ріпчаста, яку було ввезено за минулий сезон цілих 87 тисяч тонн – у 26 разів більше, ніж сезоном раніше.

Також було імпортовано 66 тисяч тонн томатів, 18,3 тисячі тонн товарної картоплі, 14,7 тисячі тонн огірків, 11,8 тисячі тонн перцю, 9,5 тисяч тонн різних капуст і 7,5 тисячі тонн моркви. Фактично Україна наростила імпорт майже всіх без винятку позицій овочів і картоплі, включаючи салатні культури і зелень.

Прогнози на урожай овочів в сезоні 2019-2020 років були оптимістичними, проте вже в серпні, під час збирання нового врожаю, Україна почала активно імпортувати картоплю, чого раніше ніколи не було.

“Очікується, що у вересні буде перевищено черговий рекорд імпорту картоплі, оскільки ціни на неї продовжують зростати, незважаючи на очікуване збільшення загального обсягу виробництва картоплі і хороше просування її збирання”, – відзначають аналітики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua