Рада планує запустити малу податкову реформу вже навесні


Рада планує запустити малу податкову реформу вже навесні

Верховна Рада планує запустити малу податкову реформу вже навесні наступного року.

Про це сказав голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (фракція “Слуги народу”) на форумі “Порядок денний нового парламенту: діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У сфері оподаткування ми маємо намір… вийти на малу податкову реформу навесні наступного року”, – сказав Гетманцев.

За його словами, її частиною є реформа податку на доходи фізичних осіб.

“Реформа податку на доходи фізичних осіб буде як реформа з податкової амністії капіталів чи з нульового декларування, добровільний захід, який покликаний на те, аби вивести з “тіні” накопичені вже громадянами доходи протягом 28 років”, – пояснив депутат.

Крім цього, додав він, планується переглянути зміст податку на доходи фізичних осіб, тобто 4 розділ Податкового кодексу, змінивши пострадянські підходи, розширити обсяг так званої податкової знижки і ввести посімейне декларування доходів домогосподарств, що дасть змогу зменшити тиск на платника податків.

Гетманцев уточнив, що введення посімейного оподаткування планується на завершення податкової реформи – приблизно через 2 роки.

“Крім цього, планується широко обговорити податок на виведений капітал, дійти згоди в суспільстві, в першу чергу від бізнес-спільноти, щодо його змісту, відстояти цей податок перед МВФ за рахунок того, що показати компенсатори і за рахунок цього також його запровадити”, – розповів Гетманцев.

За словами депутата, ще одним важливим елементом податкової реформи є уніфікація українського законодавства в частині сплати ПДВ.

Як зазначив Гетманцев, порівняно з іншими країнами в Україні дуже складне адміністрування ПДВ і його потрібно спрощувати.

Крім того, існують напрацювання щодо екологічного податку, податку на землю, на нерухомість.

“До Нового року ми плануємо сконцентруватися на роботі з адмініструванням податків”, – зазначив Гетманцев.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua